Nadchodzą święta, czas spotkań w gronie najbliższych. Zależy nam, by najważniejsze dla nas osoby poczuły się w tych dniach wyjątkowo, dlatego często już dużo wcześniej zastanawiamy się w jaki sposób je uszczęśliwić i sprawić im wyjątkowe prezenty pod choinkę. Nie zawsze jest to łatwe zadanie, jednak na pewno niebanalnym pomysłem pozwalającym na dobranie propozycji dla prawie każdej osoby jest książka. Miłośnik thrillerów może zostać obdarowany na przykład jedną z książek Harlana Cobena, jak chociażby zaczynający porywającą serię “Chłopiec z lasu”, ktoś kto kocha romanse  ucieszy się propozycjami Nory Roberts. W zasadzie jest nieograniczona możliwość doboru czegoś odpowiedniego dla każdego z naszych bliskich.

Jak wybrać odpowiednią książkę na prezent?

Najistotniejszą kwestią przy doborze odpowiedniej pozycji do poczytania jest zastanowienie się, co lubią nasi bliscy i czym się interesują. Jeśli mamy do obdarowania mola książkowego, to warto wcześniej zrobić dyskretny wywiad w jakim gatunku literatury lubuje się dana osoba, chociażby poprzez rozmowę na temat ostatnio czytanych pozycji. Mając te informacje, warto poszukać nowości wydawniczych, gdzie jest prawie pewne, że nie zostały jeszcze przeczytane i sprawią radość osobie, której je sprezentujemy.

Mogłoby się wydawać, że książka to dobry prezent po choinkę tylko dla tych, którzy na co dzień lubią czytać. Niekoniecznie! Być może Twoja mama kocha prace w ogrodzie i ucieszy ją poradnik w tym temacie. A może masz siostrę uwielbiającą gotować i warto poszukać dla niej książki kucharskiej jakiej jeszcze nie posiada. Tata jest pasjonatem wędrówek górskich, na pewno zachwyci go  album “Polskie góry”. Córka kocha fotografię, więc może dzięki Tobie znaleźć wśród prezentów na przykład “O fotografii” Susan Sontag. Takich pomysłów można mnożyć jeszcze wiele, w końcu każdy ma coś co go pasjonuje, a prawie pewne jest, że powstała na ten temat ciekawa książka.

Papierowy prezent pod choinkę dla najmłodszych

W czasach kiedy nasi najmłodsi bliscy mają, mówiąc potocznie, wszystko, książka jest niezawodnym prezentem. Daje możliwość doboru pozycji odpowiedniej dla dziecka w zależności od jego wieku i zainteresowań.  Dla małych dzieci jest szeroki wybór książeczek pełnych kolorowych obrazków z twardymi, trudnymi do zniszczenia stronami. Nieco starsi mogą zostać obdarowani książkami z ciekawą, zabawną fabułą, jak na przykład coś z cyklu “Przygody Mikołajka”. Dla młodzieży również jest sporo propozycji, jak chociażby seria z Harrym Potterem J.K. Rowling. Na pewno dla każdego można znaleźć tytuł, który go ucieszy i zainteresuje.